Facebook-mokat ja muut sosiaalisen median helmet.

Puskaradio suhisee, osa 100

Laihian kirjastolla on ongelma.
Puskaradio suhisee, osa 100

Puskaradio on suhissut jo sata kertaa! 🥳 Vieläkö muistat, mikä hätätilanne Keravalla oli osassa 14?

Kelpaako julkaisu etusivulle?

Arkiston aarre

  • Nimi Juuri nyt
    Tulos: 0 (0 ääntä)

    Kommentti

  • 6 kommenttia

      Ei kommentteja
    1. Kaunis kauris 3.11.2025 23:37
      Tulos: -42 (56 ääntä)
      Kiva että leffa löytyi, mutta mistä lähtien kirjastoihin on palkattu noin huonosti suomen kieltä kirjoittavia ihmisiä?

      Lainaa

    2. Liehuva Liekinvarsi 4.11.2025 0:05
      Tulos: -30 (44 ääntä)
      Kaunis kauris: Kiva että leffa löytyi, mutta mistä lähtien kirjastoihin on palkattu noin huonosti suomen kieltä kirjoittavia ihmisiä?
      Varmaan samoihin aikoihin, kun radioon on alettu palkata uutistenlukijoita, joilla on ongelmia selkeän ja ymmärrettävän puheen tuottamisessa. Yksilön oikeudet menevät yhteisen edun edelle, jotta kukaan ei pahoittaisi mieltään.

      Lainaa

    3. Nerokas kameli 4.11.2025 0:06
      Tulos: +22 (24 ääntä)
      Näissähän oli terävää ja positiivista kommentointia 😁. Hyvän mielen mokat.

      Lainaa

    4. Äänekäs tiikeri 4.11.2025 0:35
      Tulos: +38 (46 ääntä)
      Kaunis kauris: Kiva että leffa löytyi, mutta mistä lähtien kirjastoihin on palkattu noin huonosti suomen kieltä kirjoittavia ihmisiä?
      Mikäs tuossa tekstissä nyt niin huonoa oli? Ihan hyvin tuon ymmärtää ja sisältää tilanteeseen sopivaa huumoriakin.

      Lainaa

    5. Tulos: +20 (22 ääntä)
      Aah, laihialaisvitsit vahvistettu!

      Lainaa

    6. Kuolemanvakava tuhatjalkainen 4.11.2025 5:45
      Tulos: +1 (11 ääntä)
      Äänekäs tiikeri: Mikäs tuossa tekstissä nyt niin huonoa oli? Ihan hyvin tuon ymmärtää ja sisältää tilanteeseen sopivaa huumoriakin.
      Kuuluu kirjoittaa "olisiko jonkun mahdollista", ei "jollain". Lisäksi välimerkkejä ja isoja alkukirjaimia puuttuu.

      Lainaa

    Lue lisää

    Kommentoi

    Avatar

    Vastaa

    Nimikone

    Laiskottaako? Täytä nopeasti nimikoneella!

    Avainsanat: dna, huijari, kuva, laihia, liittymä, loimaa, maksumuuri, myyjä, puhelinliittymä, vankila, vessa, wc