Sentti venyy ja paukkuu, osa 37
Erikoisimmat säästövinkit – säästä ammeessa, autoilussa ja aamiaisella.
Seuraava
Näin saat exäsi takaisin. Edellinen
Lapsille omat eväät kouluun – "En yksinkertaisesti viitsi ottaa riskiä".
Näin saat exäsi takaisin. Edellinen
Lapsille omat eväät kouluun – "En yksinkertaisesti viitsi ottaa riskiä".
4 kommenttia
-
Sen kylpyvedenhän voisi, vaikka laittaa keittoon liemeksi makua antamaan, kun siinä on ensin ne pyykit ja astiat pesty...🤮
-
Oma gerbiili: Sen kylpyvedenhän voisi, vaikka laittaa keittoon liemeksi makua antamaan, kun siinä on ensin ne pyykit ja astiat pesty...🤮
oksennus tulii... -
-
Säästetään se 20-30 kg polttoaineen painossa mutta ajetaan auto täynnä jotta optimoidaan ja maksimoidaan kaikkien kulkemiset eli massaa päällä semmoinen +400 kg. Ja monestiko pitää aina ajella sitten tankille, tietenkin kaupungin halvimmalle, että saa taas sen 20 litraa lisää. Osaoptimointi ei vaan toimi jos ei katso myös kokonaisuutta 🤷🏻♂️.
-
En tiedä, mitä auton tapauksessa tarkoittaa "ominaispaino", mutta olen melko varma että se ei tarkoita ainakaan auton plus kuorman (jota tankissa oleva bensa myös on) yhteenlaskettua painoa.

Kommentti