Facebook-mokat ja muut sosiaalisen median helmet.

Naistenhuoneen ovi jäi auki, osa 352

"Missä se huutava akkalauma nyt on?"
Naistenhuoneen ovi jäi auki, osa 352

Kelpaako julkaisu etusivulle?

Arkiston aarre

  • Nimi Juuri nyt
    Tulos: 0 (0 ääntä)

    Kommentti

  • 5 kommenttia

      Ei kommentteja
    1. Tulos: +35 (39 ääntä)
      No helvetti. Mä olen miettinyt monesti missä meni vikaan mutta sehän oli se etten laittanut kiertoviestejä eteenpäin. No... oma moka.

      Lainaa

    2. Kiittämätön katkarapu 4.11.2025 0:06
      Tulos: +29 (33 ääntä)
      Feissarimokien virallinen ilmoitus❗️Tästä illasta lähtien kaikki Feissarimokien lukijat, jotka eivät lähetä tililleni 20 euroa kahden tunnin kuluessa, poistetaan automaattisesti.

      Lainaa

    3. Nerokas kameli 4.11.2025 0:17
      Tulos: +18 (20 ääntä)
      1980-luvulla oli noita kirjaimellisesti kiertokirjeitä mitä olisi pitänyt lähettää eteenpäin 5 kpl tai pahaa seuraa. Ja alkeellista pyramidihuijaustakin, saattoi olla lista henkilöitä joille piti lähettää 10 markkaa niin kun homma etenee saa itse sitten moninkertaisesti takaisin. Silloin nää vaan eteni tosi hitaasti. En koskaan osallistunut, jo silloin haisi palaneen käry. Että internet pilasi nämäkin 1990-luvulla ja 2000-luvulla some otti vetovastuun. Nähty on kaikenlaista.

      Lainaa

    4. Pekka Kana 4.11.2025 6:42
      Tulos: +1 (1 ääni)
      Nerokas kameli: 1980-luvulla oli noita kirjaimellisesti kiertokirjeitä mitä olisi pitänyt lähettää eteenpäin 5 kpl tai pahaa seuraa. Ja alkeellista pyramidihuijaustakin, saattoi olla lista henkilöitä joille piti lähettää 10 markkaa niin kun homma etenee saa itse sitten moninkertaisesti takaisin. Silloin nää [...]
      Suklaalevy-pyramidihuijauksen muistan.

      Lainaa

    5. Puoliväljä kuguaari 4.11.2025 6:54
      Tulos: 0 (0 ääntä)
      Mä muistan että ysärillä kiersi kirjekavereiden kanssa tarra-pyramidihuijaus. Tuli kirjeellä lista, jossa oli ehkä viiden ihmisen osoitteet, piti lähettää ekalle tarroja, jättää hänet pois listasta ja lisätä oma osoite viimeiseksi. Sitten piti lähettää tämä päivitetty lista viidelle omalle kirjekaverille ja odotella että itse ja jäädä odottelemaan että itse saa tarroja.

      Lainaa

    Lue lisää

    Kommentoi

    Avatar

    Vastaa

    Nimikone

    Laiskottaako? Täytä nopeasti nimikoneella!

    Avainsanat: kiertoviestit, punainen lippu, snapchat, tappaa