Facebook-mokat ja muut sosiaalisen median helmet.

Parisuhdeterapiaa, osa 49

Parhaat vinkit suhteeseen vankilassa olevan kanssa?
Parisuhdeterapiaa, osa 49

Kelpaako julkaisu etusivulle?

Arkiston aarre

  • Nimi Juuri nyt
    Tulos: 0 (0 ääntä)

    Kommentti

  • 8 kommenttia

      Ei kommentteja
    1. Kuumennettu hyttynen 22.9.2025 23:39
      Tulos: +20 (22 ääntä)
      Haluat siis parisuhdetta niin paljon että toisit lapsesi elämään vankilassa istuvan seksuaalirikollisen. Aivan.

      Lainaa

    2. Pulssiton ylioppilas 23.9.2025 0:26
      Tulos: +10 (10 ääntä)
      Nimeton 755 🤣 Joo ei exiä takaisin. Ja Suomen oikeusjärjestelmässä on hyvin hankala syyttömiä laittaa vankilaan kun pitää olla niin hyvät todisteet että joskus syylliset jää vapaalle. Eli jos häkki heiluu niin kyllä sitä syyllinen täytyy olla.

      Lainaa

    3. Peiton alla piileksivä kuguaari 23.9.2025 0:29
      Tulos: +9 (9 ääntä)
      Johan on että 10 minuutista tulee tollainen sulaminen.

      Lainaa

    4. Rahakas hanhi 23.9.2025 0:40
      Tulos: +9 (11 ääntä)
      Vankilassahan tunnetusti istuu vaan syyttömät, ainakin heidän mukaansa.

      Lainaa

    5. Pudotettu hyeena 23.9.2025 0:43
      Tulos: +6 (12 ääntä)
      Ensimmäisen mokan koti tuntuu enemmänkin vankilalta mihin ilmoittaudutaan ajallaan ja veikkaan että on miehelle hyvin epämiellyttävä paikka palata töistä tai mistä nyt ikinä tulossakaan. Jos joku aina kellottaisi minua niin jättäisin lopulta tulematta enää takaisin.

      Lainaa

    6. Raksu sakaali 23.9.2025 0:47
      Tulos: +9 (11 ääntä)
      Karmee elämä, jos aikuisen miehen tarvii ilmottaa kotiintuloaika noin tarkkaan, edes 10 minuutin poikkeamia ei sallita.

      Lainaa

    7. Ketsupilta haiseva meduusa 23.9.2025 2:03
      Tulos: -2 (2 ääntä)
      Peiton alla piileksivä kuguaari: Johan on että 10 minuutista tulee tollainen sulaminen.
      Jotkut ei vaan kestä mitään, olettaen että kyseessä neurotyypillinen henkilö. Nepsyillä voi ollakin tarkkaa että asiat tapahtuu sovitusti, rutiininomaisesti ja ajallaan. Mutta suljetaan tämä nyt ulos tästä tapauksesta. Eihän nuoriso pysty olemaan edes rippikoulussa kun ei osata olla pois kotoa useampaa päivää, vaan sieltä kesken kaiken pitää vanhempien hakea. Naurettava tommoinen 10 minuutista kitiseminen. Johan jo liikennevaloissa voi joskus kestää jos sattuu punaiseen aaltoon.

      Lainaa

    8. Sovelias järvisieni 23.9.2025 2:08
      Tulos: -1 (1 ääni)
      Voin sanoa, että on ärsyttävää kun ihmiset on myöhässä eikä välttämättä ilmota. Tottunu siihen ku porukat aina myöhässä, vaikka sanotaan että tullaan viimestään sillon ja sillon. Olkoot sitten kastajaiset, hautajaiset, kahvittelu, ihan vaan kauppaan lähtö tai mikä vaan, aina myöhässä. Siihen kyllä tottuu. Jos sanotaan, että tullaan klo 12-14 välillä nii tiiän, että voi joutua odottamaan klo 15 asti tai jopa myöhempään. Ei sillä ettenkö itse ikinä myöhästelisi, mutta sentään siitä ei oo tullu tommonen tapa. Vaikka nimettömän jäsenen mies olikin vain 10 minuuttia myöhässä siitä kun sanoi, että tulee VIIMEISTÄÄN klo 17, voi se olla tosi uuvuttavaa jatkuvasti tapahtuessa. Siinä oppii, ettei kannata luottaa toisen sanaan.

      Lainaa

    Lue lisää

    Kommentoi

    Avatar

    Vastaa

    Nimikone

    Laiskottaako? Täytä nopeasti nimikoneella!

    Avainsanat: kriisi, malicious compliance, myöhässä, pahansuopa kirjaimellisuus, parisuhde, syyllinen, syytön, toksinen totteleminen, tuomio, töissä, vahingonhakuinen kuuliaisuus, vankila