Mitä tänään syötäisiin? Osa 151
Älä tykkää tästä!

Seuraava
Parisuhteessa olevat! Miten käytte vessassa? Edellinen
Asuntoon tunkeutuu vieras – auttakaa, naistenhuone!
Parisuhteessa olevat! Miten käytte vessassa? Edellinen
Asuntoon tunkeutuu vieras – auttakaa, naistenhuone!
5 kommenttia
-
Söin lapsena hampparin tai pari ja en vielä ole kumma kyllä tappanut ketään. Ehkä se sitten tulevaisuudessa on kohtaloni.
-
-
Jaa minusta Hesessä lapset vaikuttaa tyytyväisiltä kun ovat mussuttamassa hampparia, ja enempi niitä itkupotkuraivareita näkee Shittarissa yms.
-
Mistä tunnistaa Lihaasyövän heteromiehen? Ei hätää, tämä kyllä kertoo kovaan ääneen, vaikkei kukaan olisi edes kysynyt.
-
Vai että puoli kiloa päivässä punaista lihaa. Varmaan pitäisi vielä laardissa paistaa. Suomen suositus on max tuon verran viikossa, mutta esim Italian suositus on max 100g viikossa. Muiden EU-maiden kansalliset suositukset ovat tältä väliltä. Kaikki suosittelevat vähentämistä. Kaipa se palvelus yhteiskunnalle on ettei Miksu eläkettä kerkeä nostamaan, mutta tuskin on tällä vuosituhannella lääkärit tuota ruokavaliota suositelleet.
Kommentoi

Kommentti