Sekalaisia, osa 753
Oikeasti on ihmisiä, jotka…
7 kommenttia
-
Onko Pieni talo preeriallan uusi versio hyvä? Kirjasarja oli muistaakseni, mutta paras osa oli se viimeinen viimeistelemätön kirja, joka oli lähinnä Laura Ingalsin omia muistiinpanoja tai päiväkirjaa. Siinä selvisi, ettei Laura oikeasti ollut niin mukava kuin kirjoissa ja ihan kauhea sille unelmien miehelleen.
-
-
Minun muistoissani Pieni Talo Preerialla-sarjassa oli melkein joka jaksossa joku kuolemassa kuumeeseen. Ja makasi jäissä jotta kuume laskee. Kuinka monta kertaa voi kuume iskeä samaan perheeseen?
-
Jaa pitääkö riisi pestä 🙄? Kohta joku tulee sanomaan että jauhenlihakin (sic) pitää pestä 🤷🏻♂️
-
Koomimupio: Minun muistoissani Pieni Talo Preerialla-sarjassa oli melkein joka jaksossa joku kuolemassa kuumeeseen. Ja makasi jäissä jotta kuume laskee. Kuinka monta kertaa voi kuume iskeä samaan perheeseen?
Olen katsonut sarjaa ohimennen jonkun muun katsoessa sitä, ja muistan vain kohtauksen, jossa joku oli tukehtumassa eli selvästi kun ei oltu kuumeessa oli jokin muu hengenvaara😅 -
Jos niitä astioita ei huuhtele ennen koneeseen laittoa, niin ei niistä kyllä se kuivunut töhnä lähe irti yhdelläkään modernilla koneella.
-
Aika mestari saa olla että aloittaa Netflixissä sarjan katsomisen tietämättään viimeisestä jaksosta.
-

Kommentti