Kuvakooste, osa 527
Silmälääkäri, joka sai minut hieraisemaan silmiäni.
Seuraava
En halua pilata tunnelmaa hinnoilla. (Älä lopeta lukemista tähän.) Edellinen
Puhelin, jota ei saatu hengiltä.
En halua pilata tunnelmaa hinnoilla. (Älä lopeta lukemista tähän.) Edellinen
Puhelin, jota ei saatu hengiltä.
7 kommenttia
-
"onko tämä varmasti dermatologisesti testattu" no jos se on tarkoitettu herkille limakalvoille, niin eiköhän se silloin sovellu myös iholle. Mitään muutahan tuo ei sinänsä tarkoita, eli allerginen sille voi olla siinä missä kaikelle kosmetiikalle. Kosketusallergiat ovat yksilöllisiä, vaikka atoopikoille tietty suositellaan tuotteita ilman hajusteita ym. korkean riskin ainesosia, koska atooppisella/herkällä iholla on vahva taipumus kehittää myös allergioita. Tuo kyseinen tuote taitaa olla hajustettu, mutta jos se oireita aiheuttaa niin sitten en käyttäisi ei iholle eikä limakalvoille.
-
-
Ei näytä suden jäljiltä. Sudella on neljä tassua ja tuossa vaan kaks. Joku lintu varmaankin. Niillä on vaan kaks jalkaa. Toisaalta voi olla myös kenguru.
-
Hiomaton rotta: Ei näytä suden jäljiltä. Sudella on neljä tassua ja tuossa vaan kaks. Joku lintu varmaankin. Niillä on vaan kaks jalkaa. Toisaalta voi olla myös kenguru.
Ken Guru -
Liekö se vähän harvinaisempi susilaji, pullonpohjahukka, jonka jälkiin anja on törmännyt
-
Ois vaan sanonu mummille jotain, että "no, saattaahan semmosestaki joku tykätä".
-

Kommentti