Facebook-mokat ja muut sosiaalisen median helmet.

Naistenhuoneen ovi jäi auki, osa 88

"Tavalliset tallaajat" kokeilevat julkkisten parhaita poseerauksia.
Naistenhuoneen ovi jäi auki, osa 88

Arkiston aarre

 • Nimi Juuri nyt
  Tulos: 0 (0 ääntä)

  Kommentti

 • 33 kommenttia

   Ei kommentteja
  1. Joku hörhö 7.1.2020 0:40
   Tulos: -454 (644 ääntä)
   No, siinä nyt kuitenkin on kori jossa on herkkuja, nää on taas näitä yli-inhimillisiä herkkukoreille asetettuja kauneusihanteita, kaikkien pitäisi pursuta toinen toistaan houkuttelevampia ihanuuksia ja tietysti just sitä omaa lempipatukkaa. (tähän se silmiä pyörittelevä emoji)

   Lainaa

  2. purppurakruunu 7.1.2020 0:41
   Tulos: +645 (659 ääntä)
   Kumpparit on jotenki symppikset.

   Lainaa

  3. Tulos: -17 (223 ääntä)
   Plot twist: sekä mies että koira ovat täytettyjä.

   Lainaa

  4. Tulos: +125 (151 ääntä)
   Ada on vähän hämmentynyt, mutta asenne on kohdillaan.

   Lainaa

  5. Epäpoliitikko 7.1.2020 2:46
   Tulos: -12 (194 ääntä)
   Joku hörhö: No, siinä nyt kuitenkin on kori jossa on herkkuja, nää on taas näitä yli-inhimillisiä herkkukoreille asetettuja kauneusihanteita, kaikkien pitäisi pursuta toinen toistaan houkuttelevampia ihanuuksia ja tietysti just sitä omaa lempipatukkaa. (tähän se silmiä pyörittelevä emoji)
   Samaa mieltä. Juuri tuollaisen julkisen arvostelun vuoksi moni herkkukori ottaa sitten täytettä eri puolille, että näyttäisi runsaammalta. Ei enää osata olla tyytyväisiä omaan korimalliin.

   Lainaa

  6. Tulos: +79 (135 ääntä)
   Pöh, Sara ei tajunnut ideaa, laittoi netistä löytämänsä kuvan.

   Lainaa

  7. traumcity 7.1.2020 3:43
   Tulos: +211 (253 ääntä)
   Onhan toi korin sisältä vähän läppä jos herkkukori nimellä kulkee, mutta on saletisti joku koulun tai yhdistyksen palkinto ja arpalippua ei ole tarvinnut ostaa, joten näissä nyt on yleensä pointtina että on jotain ohjelmaa. En kehtaisi vikistä. Myös se meni ohi että miksi suklaat ei saisi olla Lidlistä? Mä näen ilmaisen kahvipaketin, se on ihan hyvä.

   Lainaa

  8. Tulos: +5 (165 ääntä)
   "Rakas, mitä vittua?" on upea lausahdus. Menee käyttöön. Myös muille kuin rakkaalle sanottuna <3

   Lainaa

  9. Tulos: +13 (65 ääntä)
   purppurakruunu: Kumpparit on jotenki symppikset.
   Ja seksikkäät, nam!

   Lainaa

  10. Tulos: +99 (181 ääntä)
   Joku hörhö: No, siinä nyt kuitenkin on kori jossa on herkkuja, nää on taas näitä yli-inhimillisiä herkkukoreille asetettuja kauneusihanteita, kaikkien pitäisi pursuta toinen toistaan houkuttelevampia ihanuuksia ja tietysti just sitä omaa lempipatukkaa. (tähän se silmiä pyörittelevä emoji)
   No hei voi sitä vähän enemmän panostaa ku halvinta suklaata ja yhtä paskimman makusinta kahvia mitä kaupasta saa. Ei sen mitään hulppeeta tarvi olla mut esim joku Fazerin suklaalevy, piparipaketti ja kalliimpi kahvi ois jo 100x parempi. Ja vaikka Nätti nauha siihen vielä.

   Lainaa

  11. Tulos: +139 (149 ääntä)
   traumcity: Onhan toi korin sisältä vähän läppä jos herkkukori nimellä kulkee, mutta on saletisti joku koulun tai yhdistyksen palkinto ja arpalippua ei ole tarvinnut ostaa, joten näissä nyt on yleensä pointtina että on jotain ohjelmaa. En kehtaisi vikistä. Myös se meni ohi että miksi suklaat ei saisi olla Lidlistä? Mä näen ilmaisen kahvipaketin, se on ihan hyvä.
   Öööö miten niin koulun tai yhdistyksen palkintoihin ei osteta arpalippua? Ihan aina kyllä kaikkiin arvontoihin olen ostanut, paitsi Facebookissa. Yleensä nnimenomaan koulu(jen vanhempainyhdistykse)t ja yhdistykset rahoittaa toimintaansa aarpajaisilla.

   Lainaa

  12. Tulos: +207 (219 ääntä)
   Oi vitsi! Tuo Naistenhuoneen päivitys tekisi mieli nähdä kokonaisuudessaan! Facebookiin en kuulu, mutta näillä naisilla on juuri sitä oikeinlaista huumorintajua :D

   Lainaa

  13. Tulos: +82 (92 ääntä)
   traumcity: Onhan toi korin sisältä vähän läppä jos herkkukori nimellä kulkee, mutta on saletisti joku koulun tai yhdistyksen palkinto ja arpalippua ei ole tarvinnut ostaa, joten näissä nyt on yleensä pointtina että on jotain ohjelmaa. En kehtaisi vikistä. Myös se meni ohi että miksi suklaat ei saisi olla Lidlistä? Mä näen ilmaisen kahvipaketin, se on ihan hyvä.
   Vaikka arpalippua ei olisi tarvinnut ostaa niin tuo ei ole se mitä ihmiset ymmrtävät herkkukorina :D olisivat siinä tapauksessa arponeet kahvipaketin ja antaneet patukat ylimääräisinä yllätyskylkiäisinä niin olisi parempi, sillä kyllähän se kahvipaketti Ja suklaa tietenkin sinänsä kelpaa. Arvontaan osallistuminen on kuitenkin todennäköisesti vaatinut jonkinlaista aikaa ja osallistumisen vaivaa ja ehkä huomiota jotain arpojien asiaa kohtaan, joten ”herkkukorin” pitäisi silloin mielestäni olla herkkukori. Minusta tuossa on nyt samaa kuin siinä että jotkut lapset eivät jaksa tehdä kunnon vitsoja virpomispäiväksi. Mikä tahansa taho, joka ylipäänsä voi järjestää arpajaiset, olisi kyllä pystynyt parempaan palkinnon suhteen.

   Lainaa

  14. heimosenkeimo 7.1.2020 8:19
   Tulos: -40 (92 ääntä)
   pyysihän ne kaverit muakin istuu iltaa uutenavuotena mut keksin tekosyyn et sain jäädä kotiin pelaan enkä tehny siitä numeroa.

   Lainaa

  15. Tulos: +206 (220 ääntä)
   heimosenkeimo: pyysihän ne kaverit muakin istuu iltaa uutenavuotena mut keksin tekosyyn et sain jäädä kotiin pelaan enkä tehny siitä numeroa.
   Toisille yksinäisyys ei ole valinta.

   Lainaa

  16. Tulos: -16 (78 ääntä)
   traumcity: Onhan toi korin sisältä vähän läppä jos herkkukori nimellä kulkee, mutta on saletisti joku koulun tai yhdistyksen palkinto ja arpalippua ei ole tarvinnut ostaa, joten näissä nyt on yleensä pointtina että on jotain ohjelmaa. En kehtaisi vikistä. Myös se meni ohi että miksi suklaat ei saisi olla Lidlistä? Mä näen ilmaisen kahvipaketin, se on ihan hyvä.
   Vitsin tuosta tekee lähinnä tuo juhlamokka-paketti. Se on kaukana herkullisen makuisesta kahvista.

   Lainaa

  17. Huonouninen 7.1.2020 12:14
   Tulos: -9 (9 ääntä)
   Joku hörhö: No, siinä nyt kuitenkin on kori jossa on herkkuja, nää on taas näitä yli-inhimillisiä herkkukoreille asetettuja kauneusihanteita, kaikkien pitäisi pursuta toinen toistaan houkuttelevampia ihanuuksia ja tietysti just sitä omaa lempipatukkaa. (tähän se silmiä pyörittelevä emoji)

   Lainaa

  18. Tulos: +73 (87 ääntä)
   Toj Karin: Vitsin tuosta tekee lähinnä tuo juhlamokka-paketti. Se on kaukana herkullisen makuisesta kahvista.
   Aika moni aloitti uuden vuoden juhlamokalla...

   Lainaa

  19. Tulos: -22 (52 ääntä)
   Juhla Mokka on parasta kahvia. Noi patukat lentäis roskiin.

   Lainaa

  20. yli opisto hörhö 7.1.2020 17:25
   Tulos: +49 (63 ääntä)
   Toj Karin: Vitsin tuosta tekee lähinnä tuo juhlamokka-paketti. Se on kaukana herkullisen makuisesta kahvista.
   Makuasia. On se nyt miljoona kertaa parempaa kuin joku Saludo tai Brazil...

   Lainaa

  21. Tulos: -41 (87 ääntä)
   "Sain ilmaiseksi kahvia ja suklaata - YHY YHY VALIVALI" Jotkut ihmiset voisivat voittaa miljoonan lotossa ja lopun ikäänsä olla katkeria siitä etteivät voittaneet kahta.

   Lainaa

  22. Tulos: +68 (80 ääntä)
   Kaikki noista versioiduista kuvista on parempia kuin alkuperäiset.

   Lainaa

  23. mörökölli minut vieköön 7.1.2020 19:44
   Tulos: +17 (29 ääntä)
   Suomen tavan tallaja naiset, kiitos :D

   Lainaa

  24. Tulos: +23 (45 ääntä)
   Mitähän väliä sillä on että ovat lidlistä ostettuja? Liiterissä on melkeinpä parempia suklaita kuin prismoissa ja sittareissa.

   Lainaa

  25. Tulos: +26 (32 ääntä)
   niin: Mitähän väliä sillä on että ovat lidlistä ostettuja? Liiterissä on melkeinpä parempia suklaita kuin prismoissa ja sittareissa.
   Ja suurimmassa osassa suklaissa UTZ -merkintä, kun taas S:n tai K:n valikoimissa sertifikaatteja on vain harvoissa.

   Lainaa

  26. Tulos: +60 (68 ääntä)
   niin: Mitähän väliä sillä on että ovat lidlistä ostettuja? Liiterissä on melkeinpä parempia suklaita kuin prismoissa ja sittareissa.
   Itse käsitin että pointti tuossa ei ollut niinkään se, että Lidlin suklaassa olisi jotain vikaa, vaan se, miten paljon tuossa on pihistetty, varsinkin jos arvottavia koreja on ollut vain se yksi. (Koska pakkauksen hinta on erittäin edullinen ja siinä on useampi patukka.)

   Lainaa

  27. Tulos: +45 (53 ääntä)
   niin: Mitähän väliä sillä on että ovat lidlistä ostettuja? Liiterissä on melkeinpä parempia suklaita kuin prismoissa ja sittareissa.
   Siinä oli se väli, että nuo suklaapatukat on otettu 10 kpl pakkauksesta ja tällä pakkauksella on se about 2 euroa hintaa. Olisihan siihen voinut nätisti asetella ne kaikki kymmenen patukkaa.

   Lainaa

  28. penisrengas 8.1.2020 14:01
   Tulos: -42 (54 ääntä)
   Favorina: Siinä oli se väli, että nuo suklaapatukat on otettu 10 kpl pakkauksesta ja tällä pakkauksella on se about 2 euroa hintaa. Olisihan siihen voinut nätisti asetella ne kaikki kymmenen patukkaa.
   Vain suomalainen jaksaa valittaa siitä, että sen kerran kun voittaa arpajaisissa jotain, siinä voitossa on 8 suklaapatukkaa liian vähän

   Lainaa

  29. Tulos: +85 (91 ääntä)
   On ihan eri asia saada ilmainen kahvipaketti, kun voittona on kahvipaketti. Ei siitä kukaan valittanu. Herkkukori tuo ei kuitenkaan ole. En usko, että aloittaja veti itkupotkuraivareita ja heitti kahvit roskiin suutuksissaan. Olisin mäkin jakanu kuvan noin ankeasta 'herkkukorista'. Ois saanu paljon nauruja aikaseks

   Lainaa

  30. Herkullista 8.1.2020 16:25
   Tulos: +51 (55 ääntä)
   traumcity: Onhan toi korin sisältä vähän läppä jos herkkukori nimellä kulkee, mutta on saletisti joku koulun tai yhdistyksen palkinto ja arpalippua ei ole tarvinnut ostaa, joten näissä nyt on yleensä pointtina että on jotain ohjelmaa. En kehtaisi vikistä.
   Oli tilaisuus mikä hyvänsä, niin jos palkinnoksi luvataan herkkukori, niin tuo ei aivan täytä odotuksia. :D Eikä Pirjo vikissyt.

   Lainaa

  31. Tulos: -37 (43 ääntä)
   Favorina: Siinä oli se väli, että nuo suklaapatukat on otettu 10 kpl pakkauksesta ja tällä pakkauksella on se about 2 euroa hintaa. Olisihan siihen voinut nätisti asetella ne kaikki kymmenen patukkaa.
   Miksi ihmeessä? Se suklaapatukoiden tuottaja on päättänyt että ahaa, laitetaanpas nämä 10kpl paketteihin. Ostaja saa paketeilla tehdä mitä haluaa. Mikä pakkomielle sinulla on saada suklaapatukoiden tuottajan valitsema määrä patukoita?

   Lainaa

  32. Tulos: +12 (14 ääntä)
   Kaupasta jos erehdyit ostamaan herkkukorin, niin 20e korin sisällön arvo on n. 10e...

   Lainaa

  33. Tulos: -9 (11 ääntä)
   purppurakruunu: Kumpparit on jotenki symppikset.
   Ja seksikkäät, lähes eroottiset. Mahtaa moni feissarimokien lukija tulla tuolle kuvalle.

   Lainaa

  Lue lisää

  Kommentoi

  Avatar

  Vastaa

  Nimikone

  Laiskottaako? Täytä nopeasti nimikoneella!

  Avainsanat: kuva, kahvi, herkkukori, Lidl, uusi vuosi, yksi, poseeraus