Sekalaisia, osa 759
Äitini aiheutti suolakriisin.
40 kommenttia
-
Itse en Renny Harlinista haluaisi ottaa mallia, sen verran paskoja videoita tekee se. Ja kiva nähdä että Kesko käyttää yhä suomalaista työvoimaa kirjoittamaan käsittämätöntä siansaksaa mainoksiin, toisin kuin kilpailijat.
-
-
Sinfoniaorkesteria johtava ananas: Itse en Renny Harlinista haluaisi ottaa mallia, sen verran paskoja videoita tekee se. Ja kiva nähdä että Kesko käyttää yhä suomalaista työvoimaa kirjoittamaan käsittämätöntä siansaksaa mainoksiin, toisin kuin kilpailijat.
Minkä merkkisiä videoita tekee? Salora, Nokia? -
Rennyn kohdalla ihan ymmärrettävää, että tarvitsee itseään muistuttaa taiteilijanimestä.
-
Suomennosveikkaus: "Huomaa uloke, joka toimii ottimena. Ikävin kohta käytössä, eli pois ottaminen. Ota kahvasta kiinni ja vedä pois." Ei vaan jakseta tarkastaa mitä kääntäjä on tehnyt.
-
-
Viiksikäs sohvaperuna: Minä olen Riki Sorsan veli
Riki Sorsa… oli natsi -
Selviävä gaselli: Minkä merkkisiä videoita tekee? Salora, Nokia?
Kyse ei ole videonauhurista, vaan videosta. Kannattaa tutustua sanojen oikeisiin merkityksiin, muuten saatat tehdä itsestäsi hölmön. -
Kivetön maksamakkara: Minä olen myyrä, maansiirtokone.
minä olen munamies, minä olen munamies, ja minä olen mursu -
Sinfoniaorkesteria johtava ananas: Itse en Renny Harlinista haluaisi ottaa mallia, sen verran paskoja videoita tekee se. Ja kiva nähdä että Kesko käyttää yhä suomalaista työvoimaa kirjoittamaan käsittämätöntä siansaksaa mainoksiin, toisin kuin kilpailijat.
Luulitko sä ihan tosissasi, että tuo on Keskon tekemä mainos?Porukan lähdekritiikin taso on pelottavaa… -
-
Ei tuo Rennyn kikka tepsi kaikille. Oon nyt monta aamua ja iltaa hokenut peilin edessä "Olen Renny Harlin" mutta ei ole ollut mitään vaikutusta. Ei onnistu mikään eikä saa naista.
-
Sukkela rätti: Ei tuo Rennyn kikka tepsi kaikille. Oon nyt monta aamua ja iltaa hokenut peilin edessä "Olen Renny Harlin" mutta ei ole ollut mitään vaikutusta. Ei onnistu mikään eikä saa naista.
Enemmän itseluottamusta, Renny. Sinä pystyt siihen. -
Viiksikäs sohvaperuna: Minä olen Riki Sorsan veli
Kävitkö tänä vuonna Provinssissa? Vai onko tämä joku yleinen läppä, jota tällainen buumeri ei ymmärrä? :D -
Syyntakeeton seppä: Kävitkö tänä vuonna Provinssissa? Vai onko tämä joku yleinen läppä, jota tällainen buumeri ei ymmärrä? 😁
se on kummelista tuo Riki Sorsan veli -
Purmuttava Puustinen: Suomennosveikkaus: "Huomaa uloke, joka toimii ottimena. Ikävin kohta käytössä, eli pois ottaminen. Ota kahvasta kiinni ja vedä pois." Ei vaan jakseta tarkastaa mitä kääntäjä on tehnyt.
En tiedä onko tuo edes Citymarketin mainos oikeasti, koska en haulla löytänyt koko tuotetta. Olisi kyllä kiinnostanut, kun nähtävästi tuo on joku kuukuppi. -
Joo, saattaa vaikuttaa tyhmältä toi Rennyn toimi, mutta kannattaa kokeilla kuukauden ajan. Pieni suukko peilille tekee siinä samalla hyvää.
-
Säälitty hilleri: se on kummelista tuo Riki Sorsan veli
*Studio Impossiblesta -
-
Sinfoniaorkesteria johtava ananas: - - Ja kiva nähdä että Kesko käyttää yhä suomalaista työvoimaa kirjoittamaan käsittämätöntä siansaksaa mainoksiin, toisin kuin kilpailijat.
Itseasiassa: En tiedä onko tuo edes Citymarketin mainos oikeasti, koska en haulla löytänyt koko tuotetta. Olisi kyllä kiinnostanut, kun nähtävästi tuo on joku kuukuppi.
Se on Femi.Eko Danmarkin tekemä mainos ja he ovat lisänneet siihen kuvakaappauksen Citymarketin logosta. -
Tšernobylin onnettomuuden jälkeen jodisuola oli ihmisten mielissä nykyistä enemmän. Kun näki kuusi pakettia kärryssä, iski pelko että jotain jäi aamulla uutisista näkemättä. :D
-
Eräsvaan: Rennyn kohdalla ihan ymmärrettävää, että tarvitsee itseään muistuttaa taiteilijanimestä.
Tuulestahan se nimi ei ole temmattu, Renny on hänen oikea etunimensä, jota hän lakkasi lapsena käyttämästä, kun koulussa kiusattiin ja hänen isänsä oli aiemmin suomentanut sukunimen Harlin Harjolaksi. -
Laimentamaton öykkäri: Joo, saattaa vaikuttaa tyhmältä toi Rennyn toimi, mutta kannattaa kokeilla kuukauden ajan. Pieni suukko peilille tekee siinä samalla hyvää.
... ja johan alkaa Geenaa paikkaamaan ovelle jonoon 🤣 -
It's a deal: Tšernobylin onnettomuuden jälkeen jodisuola oli ihmisten mielissä nykyistä enemmän. Kun näki kuusi pakettia kärryssä, iski pelko että jotain jäi aamulla uutisista näkemättä. 😁
Tai saatanasti vessapaperia, jauhoja, jauhelihaa ja säilykkeitä porukalla kaupan kassalla, että kai se on pakko itsekin ostaa että jotain on tapahtunut. Never forget 2020 vessapaperihyllyt 😁 -
Pöhölö piereskelijä: minä olen munamies, minä olen munamies, ja minä olen mursu
En tiedä miksi tätä klassikkoa on alaäänestetty näin paljon. Korvamato -
Säälitty hilleri: se on kummelista tuo Riki Sorsan veli
Studio Impossiblestapa! -
Kuumennettu luumu: En tiedä miksi tätä klassikkoa on alaäänestetty näin paljon. Korvamato
https://www.youtube.com/watch?v=o5DMH7Eu01A -
Itse kurkin aina mummujen ostoskorit kauppaan mennessä. Jos kaikilla on 2 pakettia kahvia merkki x, niin se on tarjouksessa ja kannattaa mennä ostamaan. Olisin varmaan uskonut suolaankin.
-
-
Miten ton kuukautiskupin olis ees tarkoitus toimia? Verihän tosta valuisi reunoja pitkinkin kun on tollanen pallomainen
-
Lasitettu kivi: Miten ton kuukautiskupin olis ees tarkoitus toimia? Verihän tosta valuisi reunoja pitkinkin kun on tollanen pallomainen
Googlaa 'kuukautislevy" -
Väkevä rätti: Ei, MINÄ olen Renny Harlin!
MINÄ olen Renny Harlin, ja vaimoni on myös! -
Ei sitä suolaa ole jäänyt perikunnille. 90-luvulla siilinjärveläiset mummot laittoi suolaa pullan päälle, jotkut kahviinkin. Sitten alkoi se suolan ja voin käytön valistuskampanja.
-
Sinfoniaorkesteria johtava ananas: Itse en Renny Harlinista haluaisi ottaa mallia, sen verran paskoja videoita tekee se. Ja kiva nähdä että Kesko käyttää yhä suomalaista työvoimaa kirjoittamaan käsittämätöntä siansaksaa mainoksiin, toisin kuin kilpailijat.
Nauroin ääneen :D

Kommentti