Roskalavalla rapisee, osa 205
Enää en pyydä nätisti.
Seuraava
Mikään ei ole kiusallisempaa kuin epätoivoinen Jaakko – paitsi Jorma. Edellinen
Onko kaikilla verenpaine?
Mikään ei ole kiusallisempaa kuin epätoivoinen Jaakko – paitsi Jorma. Edellinen
Onko kaikilla verenpaine?
31 kommenttia
-
Saanko vastata kun mulla on jääkaappi? En siis ole sitä antamassa (saati kuljettamassa) kenellekään, mutta mulla siis kuitenkin on sellainen.
-
-
Kadonnutta nappia etsivä lihapiirakka: Roskalavat 🤷🏻♂️🤦🏻♂️🙅🏻♂️
En edes osaa sanoa, mikä näistä ilmoituksista on surkuhupaisin. Itse leikkaisin tuon kylpytakin siivousliinoiksi. -
Kylpytakissa on jarrutusjäljet persiin kohdalla. Että älä ny hullu siivousräteiksi leikkaa. Laapi sitä pasaa sit pitkin seiniä.
-
Epäsiisti sitruuna: Kylpytakissa on jarrutusjäljet persiin kohdalla. Että älä ny hullu siivousräteiksi leikkaa. Laapi sitä pasaa sit pitkin seiniä.
No ei tietty likaisia kohtia kannata käyttää siivoukseen, vaan käyttökelpoiset. -
-
Itseasiassa: Varoiksi ettei se jääkaappi lähde käskystä S:n luo. Yöksi ovet kunnolla lukkoon.
Joo. Mun jääkaappi karkasi robotti-imurin kanssa naapuriin. Mulla oli kai liian huonot eväät. -
Kristitty leijona: En edes osaa sanoa, mikä näistä ilmoituksista on surkuhupaisin. Itse leikkaisin tuon kylpytakin siivousliinoiksi.
Hyi helvetti, mitä noilla siivoaisit. Tuohan vain sotkisi lisää vaikka öljy läikkää pyyhkisi. -
Samaan aikaan Suomi on myös täynnä luusereita jotka ei ymmärrä että tuollaisen vaatekappaleen voi myös laittaa suoraan sekajätteeseen, ja niin siitä pääsee eroon huomattavasti helpommin ja nopeammin.
-
Kallis leijona: Samaan aikaan Suomi on myös täynnä luusereita jotka ei ymmärrä että tuollaisen vaatekappaleen voi myös laittaa suoraan sekajätteeseen, ja niin siitä pääsee eroon huomattavasti helpommin ja nopeammin.
Jos hiemankaan löytyy aivokapasiteettia niin ymmärtää että ilmoitus on täysin vitsillä tehty -
-
Viimeisin harakka: #mullakans
Hitto mikä sattuma. Mulla on myös. Käsittämätöntä. Millä todennäköisyydellä. -
Epäsiisti sitruuna: Kylpytakissa on jarrutusjäljet persiin kohdalla. Että älä ny hullu siivousräteiksi leikkaa. Laapi sitä pasaa sit pitkin seiniä.
🤮🤢🤮🤢 -
Tietämätön siili: 🤮🤢🤮🤢
Taisi tulla vähän oksulipoksulia suukkuluukkuun? 😁 -
Voi hyvin olla, että joku Tinonkin kylpytakin halusi. Silti sellaisen mielikuvan luominen, että Suomi olisi jotenkin surkimusten maa, on typerää. Toiset vielä uskovat sen, mikä loisi vain surkean kierteen. Suomi on menestyjien ja onnistujien maa. Valtaosa kansansa on menestynyt ja onnistunut elämässään oikein hyvin.
-
Kadonnutta nappia etsivä lihapiirakka: Roskalavat 🤷🏻♂️🤦🏻♂️🙅🏻♂️
Roskaväelle. Jääkaappimies vaikuttaa inceliltä, joka ihmettelee kun naiset eivät hänestä kiinnostu, vaikka hän viskoo vihapaskaa ympärilleen 24/7. -
Lahjoitetaan riekaleinen jääkaappi eri kuin kuvassa jos ei ole käytettyä kondomia niin ÄLÄ VASTAA!!!!
-
Kristitty leijona: No ei tietty likaisia kohtia kannata käyttää siivoukseen, vaan käyttökelpoiset.
Näätkö tossa jotain käyttökelpoista?Pesisitkö jollain noin paskasella? Jos perse on ton näköinen ni meinasitko, että muu osa kylpytakista on puhdas?Kaikkea EI tarvi säästää tai kierrättää, joskus sen paikka on ihan roskissa! -
Väsy siili: Tuosta takista irtoaa kuppa jo katsomalla!
Suomi on täynnä luusereita joille kelpaa vaikka kuppa. -
-
Runsas sateenvarjo: Suomi on täynnä luusereita joille kelpaa vaikka kuppa.
No jos sen saisi vaikka seksistä niin sehän olisi saavutus 😂 -
Kristitty leijona: En edes osaa sanoa, mikä näistä ilmoituksista on surkuhupaisin. Itse leikkaisin tuon kylpytakin siivousliinoiksi.
Ihan veetuilematon kysymys, että mitä niillä siivoaisit? Minä oon nimittäin joskus yrittänyt säästää vastaavia, mutta käytännössä niillä ei voi pestä tai pyyhkiä mitään, missä nykyaikaiset siivousvälineet ei säästäisi hermoja ja aikaa. Joskus olen pyörän putsaamiseen käyttänyt ja siinä kyllä toimii, mutta ei sitä tarvitse niin usein ja hartaasti hinkata, että kaikki hajonneet kledjut saisi hyötykäytettyä. -
Keskiverto kultakala: Ihan veetuilematon kysymys, että mitä niillä siivoaisit? Minä oon nimittäin joskus yrittänyt säästää vastaavia, mutta käytännössä niillä ei voi pestä tai pyyhkiä mitään, missä nykyaikaiset siivousvälineet ei säästäisi hermoja ja aikaa. Joskus olen pyörän putsaamiseen käyttänyt ja siinä kyllä toimii, mutta ei sitä [...]
Tuo aamutakki on kyllä ehkä vähän liian kauhea jopa siivoukseen, mutta käytän puhtaita, mutta muusta syystä käyttökelvottomia kankaita lähinnä lattianpesuun tai sisäänmuuttosiivouksen alussa (kun ei voi olla varma edellisen asukkaan siisteystasosta). Minulle luonnonvarojen säästäminen on tärkeämpää kuin hermojen ja ajan (joihin itse viittasit), ja siksi en halua ostaa jatkuvasti ”nykyaikaisia siivousvälineitä”. -
Kofeiiniton koira: Hyi helvetti, mitä noilla siivoaisit. Tuohan vain sotkisi lisää vaikka öljy läikkää pyyhkisi.
Seriöösi pomelo: Näätkö tossa jotain käyttökelpoista? Pesisitkö jollain noin paskasella? Jos perse on ton näköinen ni meinasitko, että muu osa kylpytakista on puhdas?Kaikkea EI tarvi säästää tai kierrättää, joskus sen paikka on ihan roskissa!
Tietämätön siili: 🤮🤢🤮🤢
Olette kaikki ihan oikeasa. Räkätän täällä ääneen teidän kommenteillenne ja itselleni. 😂 Omat vanhat tekstiilini eivät vain koskaan päädy noin hirveään kuntoon, niin ne kelpaavat vielä siivoukseen (juuri lauantaina pesin lattioita vanhan lakanan kappaleella). -
Kristitty leijona: Tuo aamutakki on kyllä ehkä vähän liian kauhea jopa siivoukseen, mutta käytän puhtaita, mutta muusta syystä käyttökelvottomia kankaita lähinnä lattianpesuun tai sisäänmuuttosiivouksen alussa (kun ei voi olla varma edellisen asukkaan siisteystasosta). Minulle luonnonvarojen säästäminen on tärkeämpää kuin hermojen ja [...]
Ihan järkevää onkin säästää luonnonvaroja, mutta säästyykö niitä oikeasti olennaisesti paremmin, jos pesee lattiat tuollaisella rätillä kuin jos pesisi ne mopilla? Eihän se mopin tekstiiliosa ole kertakäyttöinen ja vaikka sen valmistaminen toki vie luonnonvaroja, niin samaa moppia ja pesuosaa voi käyttää hyvin pitkään.Muuttosiivouksissa jne. toki onkin ymmärrettävää tehdä esipesu tuollaisella rätillä ainakin, jos pinnat tuntuvat yhtään epämääräisiltä. Tästä keskustelusta innoittuneena pesin itse asiassa viikonloppuna parvekkeen kaitteet vaateriekaleilla. Ihan hyvin toimi siinäkin.

Kommentti